wearables dress

Wearables, jak wygląda rynek w Polsce?

W dobie coraz dalej idącej cyfryzacji i postępu technologicznego wymyślono coś takiego jak wearables, czyli urządzeń, które można nosić. Są nimi najczęściej smart watche lub opaski na rękę. Opaski są najczęściej dedykowane osobom, które uprawiają sport, ponieważ mogą mierzyć puls, liczyć czas okrążeń, a także zapisywać trasę po jakiej biegliśmy, ponieważ często wyposażone są w lokalizatory GPS.
Smartwatche są zazwyczaj troszkę większe, ponieważ nie są dedykowane osobom uprawiającym sport, a wszystkim, którzy lubią nowoczesne gadżety. Smart watch połączy się z naszym telefonem, dzięki czemu będziemy mogli przez niego rozmawiać, smsować, a nawet przeglądać internet. To co kiedyś było fikcją prosto z filmu o Jamesie Bondzie, dzisiaj staje się rzeczywistością, za chwilę nikogo nie będzie dziwić, że rozmawiasz korzystając z zegarka.

Czy w Polsce wearables będzie popularne?

W Polsce jednak takie gadżety są nadal mało powszechne, dopiero powoli wchodzą sklepów i użytku domowego. Jednak z roku na rok, a nawet z kwartału na kwartał widać znaczy wzrost zainteresowania urządzeniami, które zakładamy na siebie.

Mniej konwencjonalne pomysły

Oprócz dosyć standardowych zegarków i opasek są też bardziej ciekawe pomysły. Istnieje kurtka, która posiada wbudowaną nawigację GPS, jej rękawy wibrują w momencie konieczności skrętu. Kurtka jest przystosowana do poruszania się tylko w trzech miastach świata, ale z kolejnymi aktualizacjami producent będzie dodawał ich coraz więcej. Innym pomysłem jest koszulka, która wyświetla aktualny rytm muzyki, którą słuchamy, bądź bluza w którą wbudowany jest odtwarzacz MP3.
Na serwisie Kickstarter, który zajmuję się zbieraniem pieniędzy na ciekawe pomysły możemy znaleźć takie rzeczy jak opaska, która będzie nas raziła prądem mając na celu oduczenie nas złych przyzwyczajeń..