smart watch

Smart watch – gadżet, czy narzędzie pracy?

Boom na elektroniczne gadżety

W dzisiejszych czasach nie możemy się obyć bez elektronicznych gadżetów. Producenci z branży elektronicznej, którzy czują coraz większy popyt na swoje produkty co i rusz prześcigają się w wymyślaniu nowych urządzeń o ciekawych właściwościach i funkcjach. Do jednej z nowości należy z pewnością Smart watch. Czy jest to tylko kolejna elektroniczna zabawka dla bogatych biznesmenów, czy też urządzenie, które może stanowić narzędzie pracy? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto przyjrzeć się jego specyfikacji i funkcjom.

Czym jest smart watch?

Smart watch jest inteligentnym zegarkiem naręcznym posiadającym znaczniej więcej funkcji niż standardowy zegarek. Łączy on funkcje zegarka i smartfonu wprowadzając oprócz standardowych funkcji odmierzania czasu, budzika, czy stopera, funkcje telefonu komórkowego, alarmu wibracyjnego, odtwarzacza multimedialnego, kalkulatora, organizera, czy nawet aparatu fotograficznego. Dodatkowo smart watch często posiada także dostęp do Internetu.

Smart watch – ważne narzędzie, czy ciekawy gadżet?

Jak widać, rozwiązania zastosowane w smart watchu są bardzo ciekawe i pozwalają zmieścić szereg funkcji w niewielkim urządzeniu. Jednak pojawia się pytanie – czy noszenie smart watcha to rzeczywiście takie udogodnienie i ułatwienie w pracy, czy jest to może po prostu kolejny szpanerski gadżet?

Jedną z najważniejszych funkcji smart watcha są powiadomienia. Dzięki mechanizmowi wibracji błyskawicznie możemy sprawdzić, czy ktoś dzwonił lub przesłał SMS-a lub maila i bardzo szybko (gdyż zegarek znajduje się na ręce) je odczytać. Smart watch pozwala na przeprowadzanie rozmów i przesyłanie wiadomości bez konieczności wyjmowania telefonu. Dzięki temu można dyskretnie przesłać wiadomość w trakcie spotkania biznesowego lub przeprowadzić szybką rozmowę kierując pojazdem.

Jakie jeszcze inne udogodnienia pomocne w pracy daje smart watch? Raczej żadne. Nie jest to urządzenie dostosowane do większości funkcji, które mają smartfony. Jego niewielkie rozmiary powodują, że ciężko wykonuje się nim fotografie, odtwarza muzykę, czy wpisuje większe ilości danych. Sumując to wszystko można zatem stwierdzić, że smart watch póki co jest bardziej ciekawym gadżetem niż narzędziem pracy. Co prawda niektóre jego funkcje są bardzo przydatne w biznesie, ale pozostałe stanowią raczej dodatek wykorzystywany jedynie okazjonalnie.