elektroniczna opaska

Opaski monitorujące aktywność osób karanych

Nowelizacja kodeksu karnego, która ma nastąpić w najbliższym czasie w naszym kraju powoduje znaczne zwiększenie użycia nowoczesnych technologii mobilnych.

Najlepsze systemy gps zastosowane w takich opaskach pozwolą na zlokalizowanie każdego przestępcy i osoby objętej dozorem policyjnym i odległościowym. Wszystko, gdy wykorzystywany jest nadajnik gps. Trzeba jednak pamiętać, że wykorzystanie takich urządzeń jest znacznie szersze i daje możliwości użycia ich w najróżniejszych sytuacjach w wielu branżach. Monitoring gps jest, bowiem coraz bardziej powszechny pod wieloma względami.

Zastosowania techniczne

Nadajniki gps stosowane w opaskach monitorujące to jedne z najnowszych technologii. Ze swoich tradycyjnych kształtów dość dużych zmienione zostały na znacznie zmniejszone a może nawet powiedzieć, że zminiaturyzowane. Musiały, bowiem zmieścić się w opasce podobnej do bransoletki kobiecej lub też popularnej kolorowej opaski na rękę. Stąd też ich rozmiar to obecnie rozmiar małego guzika lub też mikroprocesora stosowanego w różnych urządzeniach elektronicznych nie tylko w naszym kraju, ale również i na świecie. Takie działanie nie powoduje jednak najmniejszego problemu. Albowiem niezależnie od tego jak wielki będzie konkretny nadajnik gps to zawsze będzie on skuteczny. Został, bowiem zaprojektowany w taki sposób, aby lokalizator gps bez najmniejszego problemu był w stanie go namierzyć w każdej sytuacji. A zatem jeżeli osoba posiadająca taką opaskę będzie znajdować się w Polsce zostanie namierzona, będzie znajdować się za granicą również zostanie namierzona. Nie będzie z tym najmniejszego problemu. Problemem nie będzie również zmoczenie opaski czy też przebywanie w trudnych warunkach atmosferycznych.

Jedna myśl nt. „Opaski monitorujące aktywność osób karanych”

Możliwość komentowania jest wyłączona.