traffic

Sondy paliwa

W dzisiejszych czasach wiele osób nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Obecnie wiele granic jest otwartych, z tego też powodu transport stał się bardzo popularny. Jednak prowadzący duże firmy transportowe mogą paść ofiarą nieoczekiwanego oszustwa. Jak się przed tym skutecznie bronić?

Znajdź oszczędności

Obecnie w wielu firmach transportowych mogą znaleźć się nielojalni pracownicy. Najbardziej popularnym oszustwem w firmie transportowej jest manipulowanie kosztami paliwa. Z tego powodu tego typu nieścisłości niekorzystnie wpływają na finanse naszego przedsiębiorstwa. Jednak wraz z prężnym rozwojem techniki powstało urządzenie, które pomoże zredukować niekontrolowane przebiegi czy upusty paliwa. Są to sondy paliwowe, których zainstalowanie z pewnością przyczyni się do większych oszczędności w naszej firmie.

Zalety sond paliwa

Sondy paliwa umieszczane są w baku naszego pojazdu. Jest to obecnie najbardziej popularna metoda, która jest stosowana w wielu przedsiębiorstwach w celu kontroli pojazdów. Sonda paliwa gwarantuje dokładność pomiaru praktycznie w każdych warunkach. Warto wiedzieć, iż skrajne warunki pogodowe, różne rodzaje tankowanego paliwa lub też przemieszczanie się paliwa w naszym baku również nie mają wpływu na wykonywany przez urządzenie pomiar. Podczas montowania sondy paliwowej odpowiednio wyszkolona kadra dokonuje pełnej kalibracji zbiorników paliwa, w których ma zostać umieszczone urządzenie, aby powstały odczyt był jak najbardziej precyzyjny. Sonda jest również odporna na wstrząsy oraz drgania mechaniczne.

Jeżeli prowadzimy firmę transportową i mamy podejrzenie o nielojalności naszych pracowników, warto zainwestować w tego typu urządzenia, a z pewnością kwoty wydawane przez nas na paliwo zostaną zdecydowanie zredukowane.